DOPRAVA

 

PŘI NÁKUPU NAD 1500 Kč

 

Z D A R M A

 

esoterickyobchudek@seznam.cz

Ing.Karla Strejčková
Esoterický obchůdek
Pomezní 5, Dobrá Voda u Českých Budějovic 37316
tel: 775 166 535
napište nám
IČO: 68538979
NEJSEM PLÁTCE DPH

NOVINKY

arr3TITANOVÁ PYRAMIDATitanová pyramida díky své anorganické koncepci molekulární mřížky a jejímu geometrickému... arr3SOMAVEDIC - Léčení nemocí způsobených GPZ a elektrosmogemSomavedic je "přístroj", který harmonizuje prostředí, ve kterém žijeme... Somavedic odstraňuje... arr3AYURVÉDSKÉ DOPLŇKY PRO ZDRAVÍAjurvéda je forma léčby, která pochází ze starověké indické védské tradice. Její počátky se datují...

DOPORUČUJEME

????Srdečně Vás zveme na

Tai-chi a čchi-kung víkend 14. - 15. 7. s Milanem Strejčkem

Tai-chi je původně staré čínské bojové umění, které se zde na západě většinou cvičí jako zdravotní cvičení. Je to vlastně meditace v pohybu, díky které postupně uvolníme tělo a mysl, rozvineme bdělost a koncentraci.

více...


AYURVÉDSKÉ DOPLŇKY PRO ZDRAVÍ

Ajurvéda je forma léčby, která pochází ze starověké indické védské tradice. Její počátky se datují cca před 5000 lety. Ajurvéda je známá jako celostní přístup k léčbě a udržování zdraví - pomocí bylin lze posilovat, regenerovat a navracet do rovnováhy buňky, orgány a tkáně celého těla.

Ayurvéda nám poskytuje vědomosti o tom, jak předcházet nemocem a také jak nalézt a odstranit jejich příčinu. Ajurvéda je jedním z nejstarších ucelených léčebných systémů. Znalosti ayurvédské medicíny jsou předávány v Indii po generace, použivání léčivých bylin je bez jakýchkoliv vedlejších účinků.

Ajurvédští léčitelé/lékaři (v Indii je ajurvéda uznávaná jako medicína a odborníci jako lékaři) vyvinuli řadu léčivých přípravků a  postupů pro léčení různých nemocí. Ajurvédští lékaři považují různé stránky lidské existence - jak fyzickou tak i psychickou za stejně důležité a pohlížejí na člověka jako na osobnost, celek, kde se mnoho faktorů vzájemně ovlivňuje.  Tento celostní pohled je praktikován jak při diagnostice, tak i při aplikaci bylinných přípravků.  Ayurvédský léčebný systém kombinuje i další formy udržování a obnovování zdraví: cvičení - jógu, masáže, meditaci, nácvik správného dýchání a správné stravovací návyky. Učí jak pečovat o mysl a naučit se klidu a rovnováze.

Ajurvéda pracuje s pěti hlavními elementy:  éter, vzduch, oheň, voda a země. Z těchto elementů je složen celek a vše živé. U každého jedince se projevují formou tří základních energetických principů (dóš): pitta, váta a kapha. Každý člověk se narodí s jedinečným poměrem těchto dóš, které se podílejí na utváření jeho fyzické a psychické konstituce. V průběhu času se díky různým příčinám poměrové zastoupení odchyluje od původního stavu a tato nerovnováha ovlivňuje náš psychický a zdravotní stav.

Váta: éter a vzduch řídí pohyb.
Pitta: oheň a voda řídí princip přeměny.
Kapha: voda a země určují stabilitu a trvalost.

Existuje sedm kombinací těchto principů: váta-pitta, pitta-váta, váta-kapha, kapha-váta, pitta-kapha, kapha-pitta, váta-pitta-kapha, přičemž vyvážený typ váta-pitta-kapha je velmi vzácnou kombinací.

Řada ayurvédských produktů je v tuto chvíli v procesu schvalování pro prodej v rámci ČR a EU. Dostupné jsou zatím jen některé z těchto doplňků stravy. Postupem času bude spektrum rozšířeno o další až na celkovou řadu cca 35 až 40 přípravků.

Pro bližší informace k dostupným i připravovaným produktům

klikněte na tento odkaz