DOPRAVA

 

PŘI NÁKUPU NAD 1500 Kč

 

Z D A R M A

 

esoterickyobchudek@seznam.cz

Ing.Karla Strejčková
Esoterický obchůdek
Pomezní 5, Dobrá Voda u Českých Budějovic 37316
tel: 775 166 535
napište nám
IČO: 68538979
NEJSEM PLÁTCE DPH

NOVINKY

arr3TITANOVÁ PYRAMIDATitanová pyramida díky své anorganické koncepci molekulární mřížky a jejímu geometrickému... arr3SOMAVEDIC - Léčení nemocí způsobených GPZ a elektrosmogemSomavedic je "přístroj", který harmonizuje prostředí, ve kterém žijeme... Somavedic odstraňuje... arr3AYURVÉDSKÉ DOPLŇKY PRO ZDRAVÍAjurvéda je forma léčby, která pochází ze starověké indické védské tradice. Její počátky se datují...

ZBOŽÍ V AKCI

????
 

KNIHY, DVD / Omraam Mikhaël Aivanhov

Omraam Mikhaël Aïvanhov se narodil v roce 1900 na území dnešní Makedonie.

V roce 1917 se ve Varně setkal s Peterem Danovem, duchovním učitelem a zakladatelem Univerzálního Bílého Bratrstva v Bulharsku, s nímž strávil následujících dvacet let. Mezitím také vystudoval a stal se ředitelem gymnázia.

V roce 1937 se Aïvanhov na radu Petera Danova usadil ve Francii, kde pokračoval v rozšiřování učení Bratrstva ve formě přednášek, které později vyšly také v knižní podobě.

Od 50. let 20. století začal cestovat po celém světě, jedna z důležitých cest byla v roce 1959 do Indie, kde strávil celý rok a setkal se s mnohými indickými jóginy např. se Svámím Šivánandou, Bhagavánem Nitjánandou, Ním Karólí Bábou, navštívil také Ánandamájí Má nebo ášram Ramany Maharišiho. V Indii v Himálajích též dostal své duchovní jméno Omraam. Na dalších cestách navštívil např. zenové kláštery v Japonsku, izraelské rabíny a kabalisty, egyptské pyramidy atd. Neustával ve své přednáškové činnosti ani na cestách a celkově přednesl více než 5000 přednášek. Když necestoval, tak většinu času trávil v centrech Bratrstva, která založil on anebo jeho žáci. Největší z těchto center je Bonfin v jižní Francii a v něm Mistr Aïvanhov v roce 1986 ukončil svůj pozemský život.

Mistr – toto oslovení Aïvanhov dlouho odmítal a až po své cestě do Indie a na naléhání svých žáků jej přijal. Je třeba ho brát jako oslovení někoho, kdo se stal mistrem sama sebe, svých myšlenek, pocitů a svého jednání.

Po duchovní stránce byl otevřený, nechal se inspirovat různými formami duchovnosti a vždy jej zajímalo, jestli se člověk díky nim může více zdokonalit. Vycházel z přesvědčení a zkušenosti, že zákony a principy stvoření a existence jsou obsaženy v učeních všech velkých mistrů minulosti a že tato učení byla lidem předána v takové formě, která jim nejlépe vyhovovala pro jejich duchovní rozvoj.

Mistr Aïvanhov byl skutečnou duchovní osobností a sám vždy nejdříve zrealizoval pravdy, kterým učil své žáky a posluchače. Byl jedním z mála pravých Mistrů minulého století a svým příkladem a učením patří mezi ty, kteří v dějinách pracovali pro duchovní rozvoj a osvobození člověka.

 


běžná cena 180 Kč

cena pro Vás 162 Kč

novinka


běžná cena 180 Kč

cena pro Vás 162 Kčběžná cena 180 Kč

cena pro Vás 162 Kčběžná cena 180 Kč

cena pro Vás 162 Kčběžná cena 180 Kč

cena pro Vás 162 Kčběžná cena 180 Kč

cena pro Vás 162 Kčběžná cena 140 Kč

cena pro Vás 126 Kčběžná cena 140 Kč

cena pro Vás 126 Kčběžná cena 180 Kč

cena pro Vás 162 Kčběžná cena 140 Kč

cena pro Vás 126 Kč


„Pravá bible, skutečná kniha, je kniha živé přírody, je to celý vesmír stvořený Bohem a také lidská bytost, kterou Bůh vytvořil jako obraz tohoto vesmíru a do které vdechl svého ducha. Všechny svaté knihy mají svůj původ ve velké knize přírody a každá nepředstavuje více než pár jejích zlomků. Jenom kniha přírody je úplná a neporušitelná.“

„Duchovní život nesestává z toho, že zanedbáme či odhodíme hmotný svět, ale z toho, že se neustále budeme snažit pracovat se světlem a pro světlo. Za této podmínky nás může i ta nejběžnejší činnost povznášet, harmonizovat a spojovat s božským světem.“

„Říkáte, že si chcete vzít svého Mistra jako příklad. Ale pravý Mistr vám řekne, abyste jste si vzali za vzor spíše Slunce, jako to dělá on sám. Hledí ke Slunci a ukazuje na něj, aby všichni vystoupali až k němu, nechali se naplnit jeho životem, teplem a světlem a tak mu byli postupně podobní. Na svého Mistra myslete zejména jako ukazatele, který vám ukazuje cestu, kudy se ubírat ke Slunci.   Co odpověděl Jan Křtitel svým žákům, když se ho ptali na Ježíše? „Jistě, já vás křtím vodou k pokání, ale ten, který přichází po mně, je silnější než já. Já nejsem hoden ani nosit jeho obuv. On vás bude křtít Duchem Svatým a ohněm“ (Mt 3, 11). A potom jednoho dne viděl Ježíše k sobě přicházet a řekl: „Hle, beránek Boží, který snímá hřích světa. To je ten, o němž jsem řekl: Za mnou přichází někdo větší, neboť byl dříve než já“ (Jan 1, 29-30). Stejným způsobem vám pravý Mistr řekne: „Hleďte, Slunce, kráčejte k němu, je mnohem větší než já!“
O.M. Aivanhov

Více o tomto autorovy najdete na stránkách www.omraam.cz