DOPRAVA

 

PŘI NÁKUPU NAD 1500 Kč

 

Z D A R M A

 

esoterickyobchudek@seznam.cz

Ing.Karla Strejčková
Esoterický obchůdek
Pomezní 5, Dobrá Voda u Českých Budějovic 37316
tel: 775 166 535
napište nám
IČO: 68538979
NEJSEM PLÁTCE DPH

NOVINKY

arr3TITANOVÁ PYRAMIDATitanová pyramida díky své anorganické koncepci molekulární mřížky a jejímu geometrickému... arr3SOMAVEDIC - Léčení nemocí způsobených GPZ a elektrosmogemSomavedic je "přístroj", který harmonizuje prostředí, ve kterém žijeme... Somavedic odstraňuje... arr3AYURVÉDSKÉ DOPLŇKY PRO ZDRAVÍAjurvéda je forma léčby, která pochází ze starověké indické védské tradice. Její počátky se datují...

ZBOŽÍ V AKCI

????
 

AYURVÉDSKÉ DOPLŇKY PRO ZDRAVÍ

Ajurvéda je forma léčby, která pochází ze starověké indické védské tradice. Její počátky se datují cca před 5000 lety. Ajurvéda je známá jako celostní přístup k léčbě a udržování zdraví - pomocí bylin lze posilovat, regenerovat a navracet do rovnováhy buňky, orgány a tkáně celého těla.

Ayurvéda nám poskytuje vědomosti o tom, jak předcházet nemocem a také jak nalézt a odstranit jejich příčinu. Ajurvéda je jedním z nejstarších ucelených léčebných systémů. Znalosti ayurvédské medicíny jsou předávány v Indii po generace, použivání léčivých bylin je bez jakýchkoliv vedlejších účinků.

Ajurvédští léčitelé/lékaři (v Indii je ajurvéda uznávaná jako medicína a odborníci jako lékaři) vyvinuli řadu léčivých přípravků a  postupů pro léčení různých nemocí. Ajurvédští lékaři považují různé stránky lidské existence - jak fyzickou tak i psychickou za stejně důležité a pohlížejí na člověka jako na osobnost, celek, kde se mnoho faktorů vzájemně ovlivňuje.  Tento celostní pohled je praktikován jak při diagnostice, tak i při aplikaci bylinných přípravků.  Ayurvédský léčebný systém kombinuje i další formy udržování a obnovování zdraví: cvičení - jógu, masáže, meditaci, nácvik správného dýchání a správné stravovací návyky. Učí jak pečovat o mysl a naučit se klidu a rovnováze.

Ajurvéda pracuje s pěti hlavními elementy:  éter, vzduch, oheň, voda a země. Z těchto elementů je složen celek a vše živé. U každého jedince se projevují formou tří základních energetických principů (dóš): pitta, váta a kapha. Každý člověk se narodí s jedinečným poměrem těchto dóš, které se podílejí na utváření jeho fyzické a psychické konstituce. V průběhu času se díky různým příčinám poměrové zastoupení odchyluje od původního stavu a tato nerovnováha ovlivňuje náš psychický a zdravotní stav.

Váta: éter a vzduch řídí pohyb.
Pitta: oheň a voda řídí princip přeměny.
Kapha: voda a země určují stabilitu a trvalost.

Existuje sedm kombinací těchto principů: váta-pitta, pitta-váta, váta-kapha, kapha-váta, pitta-kapha, kapha-pitta, váta-pitta-kapha, přičemž vyvážený typ váta-pitta-kapha je velmi vzácnou kombinací.

Pokud neprožíváme náš život harmonicky a nerespektujeme vesmírné principy, může se v našem životě objevit nerovnováha, která se později projeví jako fyzická či psychická nemoc.


Tým ayurvédských lékařů v Aimil Healthcare and Research Centre se zaměřuje na poskytování celostní péče pro své pacienty. Aimil Healthcare a Research Centre následuje tradici ajurvédy a část jejich práce je zaměřená na prevenci a harmonizaci imunitního systému.
Ajurvéda představuje celostní přístup ke zdraví, stravě, organizaci života, cvičení, relaxaci a regeneraci.Ajurvéda o cukrovce

Z ajurvédského hlediska byl diabetes mellitus komplexně popsán. I když metody vyšetření pacientů v dávných dobách byly jiné než dnes, v ajurvédských textech je popsána závažnost onemocnění a její budoucí následky.
Nemoc je známá pro své alarmující šíření v populaci a pro kritické poškozování života postižených. V ajurvédě je diabetes vysvětlen pod pojmem "madhumeh". "Madhumeh" se překládá jako nadměrné močení s obsahem cukru. Měří se tedy obsah cukru v moči a zvýšená hladina cukru v krvi. Z ajurvédského hlediska diabetes znamená několik metabolických poruch, které jsou: Agni-Dushti a Amotpatti, patologie v Agnashya (slinivky břišní) a Yakrit (játra).

Nejdůležitější příčiny cukrovky z pohledu ajurvédy jsou:
- sedavý životní styl
- přejídání
- dědičný faktor
- obezita

Ajurvéda také jasně říká, že příčiny, symptomy a komplikace diabetes  je možné úspěšně léčit pomocí bylin a přírodních minerálů. Mnoho indických léčivých bylin  bylo odedávna používáno k léčbě diabetes mellitus. Jsou to:  Vijaysar, Gudmar, Karela, Neem, Methi, Shilajeet.

Užitečné ajurvédské rostliny pro diabetes:
Dřišťál osinatý (chitria) (latinsky: Berberis aristata a indicky: Daruharidra), křídlok vakovitý (latinsky: Pterocarpus marsupium a indicky: Vijaysar), gymnéma lesní (latinsky: Gymnema sylvestre a indicky: Gudmar), mořena srdčitá (latinsky: Rubia cordifolia a indicky: Majeeth), pískavice řecké seno (latinsky: Trigonella foenum-graecum a indicky: Methika) a chebule srdčitá kmen jinak také indický chinin (latinsky: Tinospora cordifolia a indicky: Giloy), dále také Karela: Hořký meloun a Klaunji.

 

FIRMA AIMIL - výrobce ayurvédských přípravků

Firma AIMIL Pharmaceuticals (Indie) Ltd je ajurvédská farmaceutická společnost zařazená již nyní v TOP 100 farmaceutických světových společnostech. Výroba vykazuje rychlý nárůst kvalitních, cenově dostupných prostředků a inovativní řešení v oblasti Ajurvédské medicíny a léčby".

Tým AIMIL se zavazuje prozkoumat různé neodhalené zdravotní výhody vyplývající z 5000 let staré AJURVÉDY a doslova hodlá využít tyto získané znalosti pro upevnění zdraví a pro plný, smysluplný a kvalitní život svých klientů.