DOPRAVA
PŘI NÁKUPU NAD 1500 Kč
Z D A R M A
--------------------------------
kontakt:
tel: 775 166 535
Zahořánky 23, Český Krumlov - Přídolí
- Úvod
- ODRUŠOVAČE ŠKODLIVÉHO ZÁŘENÍ A HARMONIZÉRY
ODRUŠOVAČE ŠKODLIVÉHO ZÁŘENÍ A HARMONIZÉRY
Slovo geopatogenní vzniklo ze dvou řeckých slov: geo znamená " země" nebo "zemní" a pathos znamená " utrpení" nebo "nemoc". Volně přeloženo jde o utrpení, které pochází ze země, nebo nemoc pocházející ze země.
Škodlivý vliv geopatogenních zón na lidský organizmus znaly podle dochovaných dokumentů všechny vyspělé civilizace. První zmínky o dračích žílách (geopatogenních zónách) jsou staré více než 4000 let a pocházejí z Číny. Císař Kuang Yü vydal nařízení o zkoumání pozemků určených k zástavbě pokud jde o průběh “dračích žil” a podzemních vodních toků. Staří Číňané, dříve než začali stavět dům, přizvali na místo proutkaře, aby určil „dračí díry"- zóny zemních vlivů.
Také ve starém Římě či Egyptě o těchto zónách věděli, a je potvrzeno, že se jim snažili vyhnout - konkrétně při stavbách domů, protože se obávali zvýšeného výskytu nádorových onemocnění, který se na těchto zónách projevoval. Třeba ve starém Egyptě přihnali na pozemek stádo krav: kde se zvířata uložila k odpočinku, tam začali stavět. Znalost těchto “jevů” se udržela zřejmě až do renesance, kdy byly četné kláštery a zámky stavěny tak, aby jejich zdi probíhaly v linii pásů GPZ..
Elektromagnetické záření
Elektromagnetický smog zatěžující naše životní prostředí, je všudypřítomným a bohužel neustále se zvyšujícím problémem. Jsme permanentně vystaveni jak přirozenému záření, které zde bylo vždy, tak i nepřirozenému, které vzniká okolo elektro-zařízení a vyzařuje v určitých frekvencích milionkrát silněji. Každé elektrické zařízení, jako např. televizory, počítače, světla, lampy, el.vedení, wifi, rádia, mikrovlnky, Hifi, automobily, vysílače mobilních operátorů…vytváří elektromagnetické zářící pole. Rozšířením mobilních telefonů se problematika elektrosmogu ještě mnohonásobně zvýraznila. Většina z nás si už život bez zmiňovaných vymožeností dnešní doby nedokáže ani představit, přičemž si neuvědomujeme, že vystavujeme organizmus nebezpečnému elektromagnetickému záření a ohrožujeme tím své zdraví. Bohužel toto zatížení stoupá každým dnem a je daní, kterou za tyto vymoženosti moderní doby musíme zaplatit.
- Novinka
- Novinka
- Novinka
- Novinka
- Novinka
- Novinka
- Novinka
- Novinka
Naše tělní buňky
Uvědomíme-li si, že funkce našeho těla jsou řízeny nízkofrekvenčními elektrickými impulsy, a že naše tělo se skládá ze 70% z vody, která je vynikajícím vodičem a nosičem informací, tak pochopíme, že naše buňky jsou součástí nejen chemického, ale i elektrického systému těla, a že jsou velice citlivé na elektromagnetické pole okolo nás. Je zřejmé, že veškeré okolní záření (elektrosmog) impulsy našeho těla ovlivňuje, ba dokonce naše tělo jej pohlcuje jako houba. Díky tomuto vznikají poruchy v biologických procesech, na základě “falešných příkazů” elektromagnetickým polem. Tento proces způsobí tzv. „STRES BUNĚK“ následně vedoucí k možným dysfunkcím či poškození zdraví.
Co je “STRES BUNĚK” ?
Naše tělo obsahuje cca. 60 až 80 biliónů buněk . Ve zdravém těle plní každá buňka jí svěřenou funkci správně. Ale u buněk, které se díky negativním okolním vlivům nacházejí ve “STRESU“ je jejich funkce narušena nebo dokonce zcela selže. Dojde li k většímu rozsahu narušení buněk nebo dokonce jejich skupin, nastává výpadek funkcí s následkem celé řady zdravotních potíží.
Buňky mezi sebou a okolím přenášejí prostřednictvím buněčné membrány informace a energii. V zásadě uvnitř buňky převažují negativně nabité ionty nad vnějšími kladně nabitými ionty. V důsledku rozdílné koncentrace odlišně nabitých iontů vzniká na buněčné membráně elektrické napětí, které je obvykle mezi 65-80mV. Toto napětí je regulováno malými iontovými kanálky nacházející se v membráně buňky. Dojde-li v důsledku buněčného stresu k uzavření kanálků, nastává blokace výměny energie a informací, přičemž současně klesá přirozené napětí buněčné membrány. Díky tomuto jevu jsou buněčné funkce negativně ovlivněny a ústí v zdravotní problémy všeho druhu.
Zdravotní problémy
Odborníci celého světa se shodují na škodlivosti elektrosmogu a varují před sebemenším zatížením, které může vést k následujícím zdravotním symptomům:
- Nespavost
- Nervozita a neklid
- Únava
- Snížení výkonu
- Bolesti hlavy, migrény
- Hučení v uších
- Pomočování
- Erektilní dysfunkce
- Poruchy paměti
- Alergie
- Pocení
- Poruchy soustředění a učení
- Poruchy oběhu krve
- Poruchy srdečního rytmu
- Zhroucení imunitního systému
- Leukémie
- Kardiovaskulární onemocnění
- Genetické změny
- Rakovina
- …
Něco o Geopatogenních zónách a elektrosmogu
Pes byl od nepaměti indikátorem geopatogenních zón. Nejlepší místo pro umístění postele je to, kam si lehne ke spaní pes. Pes nemůže spát tam, kde jej dráždí infrazvuk, který mu připomíná vrčení. Pes má velmi dobře vyvinutý sluch, řídí se vegetativním nervstvem a slyší nejen nižší frekvence, ale vnímá přesně i podprahové dráždění.
Kočka je pravým opakem psa. Je-li v pohodě, přede. Vibrací "záklopky" v dutině ústní při dýchání vytváří tón, podobný infrazvuku, který ji celou "rozvibrovává". Ráda tedy vyhledává místa, která jí tento zvuk připomínají. Tedy i infrazvukové patogenní zóny. Proto do míst, kde ráda odpočívá kočka, neumisťujeme lůžko, místo odpočinku ani pracoviště.
I včely mívají větší snůšku medu v infrazvukových patogenních zónách, protože infrazvuk je nenechá odpočívat a udržuje je ve větší aktivitě. Šumy jim znějí jako jejich vlastní zvuk, který vydávají křídly v době jejich denní aktivity. Umístění úlů do vhodných GPZ tedy napomáhá kvalitě včelstev.Stejně tak i mravencům je dobře v patogenních zónách, neboť jako včely produkují vlastní zvuk podobný infrazvuku. Místa, kde byla mraveniště byla často totožná s GPZ.
Vliv GPZ na člověka
Malé děti jsou velmi citlivé a proto si vyhledávají v postýlce vždy takové místo, aby se zónám vyhnuly a nebo neklidně spí. Proto také určujeme dětem jejich zdravotní stav tím, kam jím umístíme postýlku.Protože jde o vyzařování energie ze zemského nitra, má toto při dlouhodobém působení na člověka neblahý vliv. To se většinou projeví onemocněním nejslabšího orgánu v lidském těle. Celý proces může urychlit vrozená dispozice. Krátkodobý pobyt v těchto zónách způsobuje u citlivějších jedinců poruchy soustředění, nebo pocity stísněnosti i nevysvětlitelné únavy. Dlouhodobý pobyt, např. spánek, může nastartovat řadu chorob, od těch banálních, až po ty nejzávažnější. Ty jsou většinou podmíněny souběhem dalších faktorů.
Podle názoru celé řady vědců zabývajících se přírodní léčbou patří k aktivní zdravotní prevenci také respektování geopatogenních zón. V oficiální odborné literatuře se můžeme dočíst, že geopatogenní zóny vyvolávají nejen bolesti hlavy a nespavost, ale i těžká onemocnění. Pobyt v oblasti zóny způsobuje po delší době rakovinu, onemocnění jater, choroby dolních cest močových, neplodnost, chronickou rýmu a řadu dalších chorob. Normální člověk pocítí zhoubný vliv zón, až když onemocní.
Geopatogenní zóny
MUDr. Juryška, onkolog v Olomouci vyslovil podezření, že vysoký výskyt onemocnění na novotvary v Olomouci souvisí s množstvím výskytů geopatogenních zón, což bylo podnětem k jeho detailnímu průzkumu.
Patogenní zónou rozumíme část prostoru, zatíženou určitým druhem záření. Jedná se o elektromagnetické záření, radiační, různé vysílače i přijímače, radar, rentgen, magnetické pole, záření gama, ultrazvuk, infrazvuk, mikrovlny – dále gravitační vibrace v oblasti pohybujících se hmot – podzemní prameny nebo také vodní žíly tektonických zlomů a j. Tam, kde se patogenní zóny kříží, je zhoubný vliv zemního záření zvláště silný a jejich účinek se násobí.
Elektrosmog
Mnohostranné využití moderní techniky není možné bez elektrického proudu a vysokofrekvenčního elektromagnetického záření. K výrobě a rozvodu elektrické energie byla vyvinuta celá řada zařízení: od elektráren, transformátorových stanic, vedení vysokého a středně vysokého napětí, napájecích kabelů až po elektroinstalaci v našich domech.
Tato nízkofrekvenční síť k přívodu elektrického proudu vytváří elektrická a magnetická pole, a tím také podstatnou část elektromagnetické zátěže životního prostředí, tzv. elektrosmog. Elektrosmog produkují také všechny elektrické a elektronické přístroje. Bezdrátové sítě dnes nacházejí široké využití v bezpočtu oborů, mj. v průmyslové výrobě, logistice nebo zdravotnické technice. Také v soukromém životě používáme tyto technologie denně: nepostradatelným pomocníkem mnoha lidí se stala koncová mobilní zařízení, jako jsou mobilní telefony nebo PDA. Bezdrátové telefony, Bluetooth, Wireless LAN, dálkově ovládané otvírání garážových vrat, přístrojů a strojů – všechny tyto technologie jsou založeny na bezdrátových komunikačních systémech.
Lze předpokládat, že se technologie bezdrátových sítí budou v budoucnosti využívat stále ve větší míře a v nových oblastech. Výkonné vysílače mobilního a televizního signálu, radarů, vojenského sledování, přenosu dat, směrového přenosu atd. vysílají elektromagnetické vlny: vysokofrekvenční elektrosmog, jemuž se dnes už nelze vyhnout. Světová zdravotnická organizace WHO klasifikovala na konci května 2011 vysokofrekvenční záření jako „potenciálně rakovinotvorné“. K tomuto závěru došla expertní skupina Mezinárodní agentury pro výzkum rakoviny (IARC) v Lyonu. 31 odborníků ze 14 zemí vyhodnocovalo v Lyonu „téměř všechny dostupné vědecké doklady“.
Vystavení vysokofrekvenčnímu elektromagnetickému záření vyvolává mj. nedostatečnou kvalitu spánku, ztrátu vitality, bolesti hlavy, poruchy soustředění, šelest v uších, snížení psychické a fyzické odolnosti a vyšší zátěž pro srdeční oběhovou soustavu. Seznam podle mezinárodních výzkumů sahá až k závažným chorobám, jako je zvýšené riziko rakoviny, genetické modifikace a změny v imunitním a centrálním nervovém systému.
Dnes typická, technicky vytvořená hladina záření komunikačního radiosignálu překračuje ve městech přirozené elektromagnetické reliktní záření, nezbytné k životu, deset milionkrát až miliardkrát. Tento vývoj vede k tomu, že jsme všichni všude a nepřetržitě vystaveni elektromagnetické zátěži, jíž dosud lidstvo v takovéto formě a intenzitě nečelilo. Nebezpečnost tohoto nového typu ekologické zátěže spočívá v tom, že i informační systém lidského těla pracuje s přirozenými elektromagnetickými signály – ten ovšem pracuje s milionkrát nižšími hladinami energie! Nadměrný výskyt technických elektromagnetických polí a paprsků tak způsobuje v přírodě, u živočichů a u lidí četné biologické poruchy, vyvolávané pronikáním technických elektromagnetických signálů do přirozeného životního prostředí a do informačních systémů našich buněk, tělesných soustav a orgánů.
Každý člověk reaguje na elektromagnetickou zátěž ve svém okolí jinak. Tato reakce závisí na jedné straně na intenzitě a délce působení elektromagnetických frekvencí a modulací, jejichž důsledkem je jedinečná kombinace účinků, na druhé straně na dispozicích jedince, na individuální anamnéze a současném zdravotním stavu, na imunitním systému, schopnosti organismu kompenzovat okolní zátěž a na odolnosti vůči vnějším vlivům. Navzdory četnými výzkumy prokázaným zdravotním rizikům vysokofrekvenčního elektromagnetického záření si už patrně nedokážeme dnešní společnost představit bez používání elektronických a elektrotechnických zařízení, jako jsou mobilní telefony a k jejich provozu nutné vysílače mobilního signálu. Je proto pochopitelné, že se úvahy člověka stáčejí spíše směrem, jak by bylo možné lépe se před důsledky elektromagnetického záření chránit.