DOPRAVA
PŘI NÁKUPU NAD 1500 Kč
Z D A R M A
--------------------------------
kontakt:
tel: 775 166 535
Dobrá Voda u Č. Budějovic
- Úvod
- MANDALY, OBRÁZKY
MANDALY, OBRÁZKY
CO JE TO MANDALA
Mandala jako taková je energetické pole (biorezonátor), který vyzařuje určitou specifickou vibraci ze svého středu směrem ven do volného prostoru. Má v sobě určité duchovní principy – jak vnější, tak vnitřní úrovně prožitků, vesmíru a celého bytí. Tato vibrace je u každé mandaly jiná (např.vyzařuje očistnou energii prostoru nebo jejího nositele, energii posilující určité vlastnosti či jednotlivé oblasti lidského života, energii navozující příjemnou atmosféru nebo meditaci a také energie pro posílení léčby nerůznějších nemocí. Mandaly můžeme pozorovat také v přírodě jako tře ba letokruhy stromu, květy, pavučinu, kruhy na vodě, sněhovou vločku, atd.
JAK SI MANDALU VYBÍRAT
Mandalu si můžeme vybírat intuitivně. Ta, která si přitáhne naši pozornost, ta co se nám líbí nebo nás osloví, ta je pro nás vhodná. Druhá možnost je, že si mandalu vybereme podle toho k čemu je určena, například potřebujeme-li u sebe posílit konkrétní kv alitu nebo pozitivně ovlivnit náš zdravotní stav.
JAK SE MANDALY POUŽÍVAJÍ
Mandalu můžete pověsit na zeď, nebo do oken, odkud její energie prostoupí celým prostorem místnosti. Čím blíže se pohybujeme u mandaly, tím větší má na nás vliv. Tím že věnujeme mandale vědomě pozornost, její působení ještě posílíme. Na mandaly určené pro terapii můžeme meditovat, nebo je nosit u sebe třeba v podobě přívěsku nebo zalaminovaného obrázku. Pokud jsou v ochranném obalu můžeme si na ně postavit sklenici z vodou a nabít na příslušnou vibrací. V neposlední řadě si můžeme odpočinout na polštářku s mandalou nebo mandalu můžeme přiložit intuitivně někam na tělo či nemocné místo a tím posílit své uzdravení a harmonizaci. Mandaly tedy mají široké využití a můžeme s nimi tvořivě pracovat.
- Novinka
- Novinka
- Novinka
- Novinka
- Novinka
- Novinka
- Novinka
- Novinka
- Novinka
- Novinka
O MANDALÁCH A JEJICH PŮVODU
Slovo mandala pochází ze starobylého indického jazyka „sanskrtu“ a bývá vykládáno jako ,,vnitřní obsah´´(manda) spojený s obklopující částí(la). Mandala začíná v jednom středu a z tohoto centra vycházejí všechny tvary, které můžeme v mandalách pozorovat. Nejstarší obrazce tohoto druhu se vyskytují už v paleolitu. Můžeme je také najít od starého Egypta, Babylonu, přes křesťanskou kulturu až po indiány. Nejznámější jsou asi z Tibetu, kde buddhističtí mniši sypou mandalu z barevného jemného písku nebo obarvené rýžové mouky, většinou k příležitosti nějaké iniciace, oslavy nebo jinak významné události. Mandalu pečlivě tvoří několik dní a po dokončení ji jako symbol pomíjivosti smetou a rozpráší. Dále mandaly malují na takzvané thanky (svinovací obrazy) které znázorňují většinou nějaký aspekt osvícené mysli (např. soucit, moudrost, ochrana, osvícení) a slouží jako pomůcka pro meditační praxi.